fbpx

הריון? זה הזמן להתחיל לתרגל יוגה

בהריון? הכל משתנה. אז למה לא להתחיל לתרגל?

את בהריון, איזה יופי. הכל כל כך עוצמתי ומרגש ואולי אפילו כולם מסביב שואלים ודואגים אבל רק את יודעת ומרגישה באמת מה עובר עליך באמת.

הרי בטווח זמן קצר יחסית את חווה שינויים מהירים וקיצוניים במבנה הגוף, במשקל ובדימוי העצמי אז למה לא לעצור רגע ולהעניק לעצמך פעילות שתתמוך בך בתקופת ההריון, בלידה וכמובן גם אחריה.

יוגה לנשים בהריון היא לא התעמלות היא נותנת לך אפשרות לפתח מודעות עצמית ולפעול פיזית בדרך שתשמור עליך ותלווה אותך בתפקוד היומיומי בוויסות מצבי הרוח, שיפור החוסן הרגשי והרבה אוויר לנשימה. זה בדיוק הזמן בו יתגלו יכולות פיזיות ומנטליות על עצמך על הורות והעל החיים.

נכון, את עייפה יותר וההורמונים משתוללים וזה יכול להיות תרוץ מצוין לוותר כי "אין לי מזרן, או זמן או מקום" אז זהו שלא. את לא צריכה לשנות את סדר היום שלך ותרגול 10-15 דק' של יוגה יכול לתרום רבות ולשפר את התפקוד הפיזי ואת מצב הרוח ולהעניק לך בדיוק מה שאת צריכה כדי להכיל את כל מה שקורה איתך.

את לא צריכה להיות גמישה או רגועה או לצאת מהבית כדי לתרגל כי יוגה לנשים בהריון מותאמת לאותן שינויים פיזיולוגיים שאת חווה. וכמובן שעם הדרכה מדויקת ומקצועית תרגול קצר בכל יום עשוי להקל משמעותית על אותם סימפטומים שכיחים כמו כאבי גב, בחילות, צרבות, בריחת שתן, התכווצויות, עייפות, נפיחות ברגליים ושינויים במצב הרוח.

את עדין יכולה גם להנות מהגוף שלך, ולהקל על עצמך. כשאת מתרגלת יוגה, את מודעת לעצמך ומכניסה סדר לשגרת היום, יש לך מסגרת ששומרת ומזינה אותך וזה אחלה בוסט אנרגטי ופיזי להתחיל איתו כל בוקר את היום בתחילת ההריון ובמהלכו בסדרה של תרגילים פשוטים.

כוח, יציבה, נשימה מודעת, הרפיה, חיזוק רצפת אגן, הפחתת מתח, הגברת ערנות, איזון לחץ הדם הם רק חלק מהשפעות התרגול אז אם את מוכנה? בואי נתחיל.

  • שימי לב! יש להתייעץ עם רופא לפני תחילת התרגול ואין לבצע תרגילים שאינם מתאימים לרמת הפעילות והכושר הגופני שלך.
  • במידה ואת חווה כאב, נימול או תחושה לא נעימה יש להפסיק את התרגול

 

  1. שכיבה עם רגלים על הקיר– שכבי על הגב וקרבי את הישבן הכי קרוב שאת יכולה לכיוון הקיר על מנת שתוכלי להניח את הרגליים על הקיר. במידה ואת עדין חווה מתח באגן או בגב ניתן להניח מתחת לאגן כרית להגבהה.
    עצמי עיניים והפני תשומת לב לנשימה, בעיקר להוצאת האוויר ונסי להאריך בכל נשימה את הנשיפה. שהי בתנוחה זו מספר דקות.

השפעות: הפחתת עומס על מפרקי הרגלים, אגן וגב תחתון, מניעת בצקות ועידוד רגיעה.

 

  1. תנוחת החתול– כנסי לעמידת שש עם פיסוק רחב של הברכיים, הפני את המבט מעט לפנים ובנשיפה קמרי את הגב, הכניסי את הסנטר מעט פנימה ואולי תרגישי איך האגן נאסף. בשאיפה- החזירי את הגב למנח הטבעי ושמרי על האגן מעט אסוף.

חזרי על פעולת קימור והארכה 3 פעמים.

השפעות: חיזוק ושליטה בשרירי רצפת האגן, תנועתיות הקלה על כאבי גב.

 

  1. תנוחת העץ– יש לתרגל תנוחה זו בסמיכות לקיר או לכיסא.

עמדי עם רגלים צמודות, הניחי כף רגל על השוק של הרגל השנייה, הצמידי את כפות היידים במרכז החזה. התבונני בנקודת אחת והתרכזי בנשימה אל כפות הידיים.

השפעות: חיזוק שיווי משקל ויציבה.

 

  1. תנוחת הגשר הקטן– שכבי על הגב, העמידי את הרגלים כשברכיים כפופות, שכפות הרגלים מונחות על המזרן בפיסוק ברוחב האגן והניחי את הזרועות לצד הגוף.

בשאיפה- בנשיפה אספי את האגן ונתקי אותו מהקרקע ושהי בתנוחה מספר נשימות.

השפעות:  הארכת שריר הארבע ראשי, תנועתיות באגן, חיזוק שרירי רצפת אגן, פתיחת בית החזה.

 

  1. תנוחת המעוין– אסוף רצפת האגן. שכבי על הגב, כופפי את הברכיים והצמידי את כפות הרגלים אחת לשנייה כשהברכיים נפתחות לצדדים. הניחי תמיכה של כרית/ שמיכה מתחת לירכיים. בכל נשיפה הוציאי את הצליל שששש והדפי את כפות הרגלים אחת לשנייה תוך כדי שאת מרגישה את אסוף האגן.

חזרי על תרגול זה 3-5 פעמים.

השפעות: חיזוק ושליטה בשרירי רצפת האגן, עשוי לתמוך ולהקל על בריחת שתן וטחורים.

 

  • התרגול באחריות במתרגלת בלבד ואין לראות בכתבה זו המלצה רפואית והיא אינה מחליפה תרגול עם מורה מוסמך ומקצועי

 

 

 

0
אנחנו כאן בשבילכם
×